Kim jestem

Nazywam się Joanna Pawełczyk-Dudka. Jestem magistrem psychologii, o specjalności psychologia kliniczna i certyfikowanym psychoterapeutą (nr cert. 836).

Prowadzę psychoterapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracuję terapeutycznie także z parami i rodzinami.

Prowadzę terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym tzw. trzeciej fali. Oferuję Państwu metody pracy z potwierdzoną skutecznością oddziaływania (Evidence Based Therapy).W ramach pracy z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi  stosuje m.in techniki mindfulness (MBCT). W swojej pracy wykorzystuję  także techniki terapii DBT, szczególnie skutecznej w leczeniu osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (borderline), techniki pracy z Terapii Schematów  wskazanych w leczeniu zaburzeń osobowości i trudności interpersonalnych, a także Terapię Akceptacji i Zaangażowania (ACT), wspierającą m.in. życie w zgodzie ze swoimi wartościami i zwiększającymi poczucie obecności.

Doświadczenie kliniczne w obszarze diagnozy psychologicznej i psychoterapii indywidualnej i grupowej zdobyłam w ramach kilkuletniej pracy w placówkach NFZ i prywatnych ośrodkach psychoterapeutycznych, a także podczas staży klinicznych  w Oddziale Dziennym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego, Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Poznaniu, Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kole, gdzie zajmowałam się diagnozą i wsparciem osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej, a także cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Umiejętności psychoterapeutyczne rozwijam uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach specjalistycznych w obszarze zdrowia psychicznego oraz pomocy psychologicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam do współpracy terapeutycznej wszystkie osoby doświadczające trudności w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, obniżonym nastrojem, zaburzeniami odżywiania, zespołem stresu pourazowego,  a także doświadczające problemów w relacjach, czy potrzebujące wsparcia w zakresie rozwoju swoich podopiecznych.

Informacje przekazane przez pacjentów w ramach relacji terapeutycznej objęte są tajemnicą zawodową. Prowadzę praktykę zgodnie ze standardami etycznymi – Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologa. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), należącego do European Associoation for Behavioural and Cognityve Therapies (EABCT).

Od wielu lat prowadzę szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. Prowadzę  warsztaty dla rodziców oraz ich dzieci, grupy wsparcia oraz szkolenia dla Oświaty i Ośrodków Pomocy Społecznej. Jako trener i akredytowany coach ICF specjalizuję się także w organizowaniu sesji dotyczących rozwoju osobistego m.in rozwoju kariery, budowaniu relacji i efektywności osobistej (zarządzanie czasem, asertywność, poczucie własnej wartości, redukcja stresu).

Realizuję indywidualne sesje oraz prowadzę szkolenia w firmach i instytucjach, skupiając się głównie na zespołach sprzedaży i obsługi klienta.

Co wyróżnia moją pracę?

 • Kierunkowe, magisterskie wykształcenie psychologiczne
 • Ukończenie czteroletniej szkoły psychoterapeutycznej w nurcie poznawczo-behawioralnym
 • Certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego
 • Doświadczenie w diagnozie psychologicznej i terapii indywidualnej i grupowej
 • Dobór metod pracy z potwierdzoną skutecznością oddziaływania (Evidence Based Therapy).
 • Współpraca z zespołem specjalistów innych dziedzin m.in. psychiatrami, neurologami, terapeutami SI, logopedami
 • Praca terapeutyczna pod regularną superwizją
 • Wysoka jakość udzielanego wsparcia mierzona satysfakcją i dalszą rekomendacją dotychczasowych pacjentów
 • Stały rozwój zawodowy terapeutyczny dzięki udziałowi w szkoleniach dla profesjonalistów i konferencjach specjalistycznych
 • Gwarancja poufności dla wszystkich pacjentów
 • Życzliwa atmosfera pracy oparta na zaufaniu i otwartości, która daje przestrzeń do zmiany.
 • Sesje prowadzone zarówno w gabinecie jak i online